Koti Yhteystiedot

Yhteystiedot

Eurooppanuoret ry

Hermannin rantatie 12 B, 00580 Helsinki

puhelin +358 41 4607921 (pääsihteeri Antti Ahonen)

sähköposti toimisto@eurooppanuoret.fi

Eurooppanuoret ry:n toimisto sijaitsee Eurooppalaisen Suomen tiloissa Helsingin Kalasatamassa. Toimistolla työskentelee yhdistyksen palkattuna työntekijänä pääsihteeri, joka vastaa yhdistyksen päivittäisestä hallinnosta ja toiminnan koordinoinnista. Pääsihteerin työtä ohjaa yhdistyksessä ylintä päätäntävaltaa vuosikokousten välillä käyttävä hallitus.

Pääsihteeri

Antti Ahonen, puh. +358 41 4607921

antti.ahonen@eurooppanuoret.fi

Harjoittelija, Tähdistö-lehden päätoimittaja

Taika Kopra, puh. +358 43 2113860

taika.kopra@eurooppanuoret.fi

Hallitus 2014

Puheenjohtaja:

Mariam Rguibi, puh. +358 44 2645683

mariam.rguibi@eurooppanuoret.fi

Varapuheenjohtajat:

Elisa Selinummi, puh. +358 400 671203

elisa.selinummi@eurooppanuoret.fi

Meri Kiikkala, puh. +358 400 615150

meri.kiikkala@eurooppanuoret.fi

Tino Aalto

Matias Almqvist

Liisa Ketolainen

Jesse Jääskeläinen

Verena Kaun

Saku Lehtinen

Riikka Liljeroos

Elisa Tarkiainen

Niilo Toivonen

Pekka Virkki

Henri Virta

 

Eurooppanuorten Alueiden komitea 2013

Puheenjohtaja:

Tino Aalto, tino.aalto@gmail.com

puh. +358 50 5748713

Varapuheenjohtajat:

Janne Mattila, janne.mattila@lyk.fi

Liisa Ketolainen, liisa.ketolainen@helsinki.fi

Alueiden edustajat Alueiden komiteassa:

Pääkaupunkiseudun Eurooppanuoret
Liisa Ketolainen (ks. Alueiden komitean varapuheenjohtajat)
vara: Eemil Nuuttila
Turun Eurooppanuoret
Tino Aalto (ks. Alueiden komitean puheenjohtaja)
vara: Eero Jalava
Satakunnan Eurooppanuoret
vara: Aleksi Norman
Hämeen Eurooppanuoret
Emmi Linnavuori, emmi.linnavuori@gmail.com
vara: Janne Mattila
Tampereen Eurooppanuoret
Tommi Eskola, Tommi.Eskola@uta.fi
vara: Markus Silvennoinen
Jyväskylän Eurooppanuoret
vara: Verena Kaun
Etelä-Savon Eurooppanuoret
Lauri Tarkiainen, lauri_tarkiainen@hotmail.com
vara: Juulia Pietilä
Kymi-Karjalan Eurooppanuoret
Topi Seppälä, topi_seppala@hotmail.com
vara: Toni Helin
Pohjois-Savon Eurooppanuoret
Joonas Jokilinna, joonas.jokilinna@gmail.com

vara: Lasse Varpiola

Joensuun Euroooppanuoret
vara: Tuulikki Toropainen
Eurooppanuoret Oulussa
Lapin Eurooppanuoret
Eveliina Heinäluoma rheinalu@ulapland.fi
Alueyhdistysten puheenjohtajat
Pääkaupunkiseudun Eurooppanuoret
Jesse Jääskeläinen, jesse.jaaskelainen@gmail.com
Unga Europeer Raseborg
Sara Avdi, saraavdi@msn.com
Turun Eurooppanuoret
Juuliska Seikola, jessei@utu.fi
Satakunnan Eurooppanuoret
Tuomas Meriniemi, tuomas.meriniemi@gmail.com
Hämeen Eurooppanuoret
Tampereen Eurooppanuoret
Riikka Liljeroos, riikka.liljeroos@live.com
Etelä-Savon Eurooppanuoret
Kymi-Karjalan Eurooppanuoret
Topi Seppälä, topi_seppala@hotmail.com
Pohjois-Savon Eurooppanuoret
Joonas Jokilinna, joonas.jokilinna@gmail.com
Joensuun Euroooppanuoret
Jyväskylän Eurooppanuoret
Eurooppanuoret Oulussa
Annakaisa Tikkinen, annakait@paju.oulu.fi
Lapin Eurooppanuoret
Maria-Riitta Mällinen, mariariitta.mallinen@gmail.com