Eurooppanuoret ry

Siltasaarenkatu 4, 7.krs, 00530 Helsinki
puhelin: +358 45 189 7090
sähköposti: toimisto@eurooppanuoret.fi

Eurooppanuoret ry:n toimisto sijaitsee Eurooppalaisen Suomen tiloissa Helsingin Hakaniemessä. Toimistolla työskentelee yhdistyksen palkattuna työntekijänä pääsihteeri, joka vastaa yhdistyksen päivittäisestä hallinnosta ja toiminnan koordinoinnista. Pääsihteerin työtä ohjaa yhdistyksessä ylintä päätäntävaltaa vuosikokousten välillä käyttävä hallitus.

Pääsihteeri

Kristian Kyllönen, puh. +358 45 189 7090
kristian.kyllonen@eurooppanuoret.fi

Liittohallitus 2017

Puheenjohtaja:

Tuomas Tikkanen, puh. +358 40 523 5768
tuomas.tikkanen@eurooppanuoret.fi

Twitter: @tuomastikkanen

Varapuheenjohtajat:

Elli Luukkainen
elli.luukkainen@eurooppanuoret.fi

Sonja Savola
sonja.savola@eurooppanuoret.fi

Muu liittohallitus: 

Iiris Asunmaa

Joel Kontiainen

Ronja Marjamaa

Laura Mattinen

Matin Moradi

Juho Mäki-Lohiluoma

Pinja Raitanen

Laura Sviili

Mari Tuokko

Alueyhdistysten puheenjohtajat

Pääkaupunkiseudun Eurooppanuoret
Emma Holsti, emma.holsti@gmail.com
Turun Eurooppanuoret
Ronja Marjamaa, ronja.a.marjamaa@utu.fi
Satakunnan Eurooppanuoret
Tuomas Meriniemi, tuomas.meriniemi@gmail.com
Hämeen Eurooppanuoret
Johannes Mäkilä, jauza920@gmail.com
Tampereen Eurooppanuoret
Jutta Kannisto, kannisto.jutta.e@student.uta.fi
Etelä-Savon Eurooppanuoret
Lauri Tarkiainen, lauri_tarkiainen@hotmail.com
Kymi-Karjalan Eurooppanuoret
Topi Seppälä, topi_seppala@hotmail.com
Pohjois-Savon Eurooppanuoret
Joonas Jokilinna, joonas.jokilinna@gmail.com
Joensuun Euroooppanuoret
Tuomas Timonen, timonentuomas@windowslive.com
Jyväskylän Eurooppanuoret
Unga Europeer Raseborg
Sara Avdi, saraavdi@msn.com
Eurooppanuoret Oulussa
Annakaisa Tikkinen, annakait@paju.oulu.fi
Lapin Eurooppanuoret
Riikka Setälä, riksu.setala@gmail.com