Koti Yhteystiedot

Yhteystiedot

Eurooppanuoret ry

Hermannin rantatie 12 B, 00580 Helsinki

puhelin +358 41 4607921 (pääsihteeri Antti Ahonen)

sähköposti toimisto@eurooppanuoret.fi

Eurooppanuoret ry:n toimisto sijaitsee Eurooppalaisen Suomen tiloissa Helsingin Kalasatamassa. Toimistolla työskentelee yhdistyksen palkattuna työntekijänä pääsihteeri, joka vastaa yhdistyksen päivittäisestä hallinnosta ja toiminnan koordinoinnista. Pääsihteerin työtä ohjaa yhdistyksessä ylintä päätäntävaltaa vuosikokousten välillä käyttävä hallitus.

Pääsihteeri

Antti Ahonen, puh. +358 41 4607921
antti.ahonen@eurooppanuoret.fi

Harjoittelija

Julia Kahelin, puh. +358 43 2113860
julia.kahelin@eurooppanuoret.fi

Hallitus 2015

Puheenjohtaja:

Jesse Jääskeläinen, puh. +358 45 3245805
jesse.jaaskelainen@eurooppanuoret.fi

Varapuheenjohtajat:

Tuomas Tikkanen
tuomas.tikkanen@eurooppanuoret.fi

Verena Kaun
verena.kaun@eurooppanuoret.fi

Simo Rissanen

Niko Ruostetsaari

Sonja Savola

Anna Hernberg

Riina Pesu

Simo Ristolainen

Jasmiini Kaasinen

Riina Bhatia

Juho Mäki-Lohiluoma

Pia Kuusela

Meiju Haapoja

 

Alueyhdistysten puheenjohtajat

Pääkaupunkiseudun Eurooppanuoret
Turun Eurooppanuoret
Ronja Marjamaa, ronja.a.marjamaa@utu.fi
Satakunnan Eurooppanuoret
Tuomas Meriniemi, tuomas.meriniemi@gmail.com
Hämeen Eurooppanuoret
Johannes Mäkilä, jauza920@gmail.com
Tampereen Eurooppanuoret
Etelä-Savon Eurooppanuoret
Kymi-Karjalan Eurooppanuoret
Topi Seppälä, topi_seppala@hotmail.com
Pohjois-Savon Eurooppanuoret
Joonas Jokilinna, joonas.jokilinna@gmail.com
Joensuun Euroooppanuoret
Jyväskylän Eurooppanuoret
Unga Europeer Raseborg
Sara Avdi, saraavdi@msn.com
Eurooppanuoret Oulussa
Annakaisa Tikkinen, annakait@paju.oulu.fi
Lapin Eurooppanuoret
Riikka Setälä, riksu.setala@gmail.com

Eurooppanuorten Alueiden komitea 2015

Puheenjohtaja:

Eveliina Kauhanen
eveliina.kauhanen@helsinki.fi

Varapuheenjohtaja:

Riina Bhatia
rimabh@utu.fi

Alueiden edustajat Alueiden komiteassa:

Pääkaupunkiseudun Eurooppanuoret
Eveliina Kauhanen (ks. Alueiden komitean puheenjohtaja)
vara:
Turun Eurooppanuoret
Riina Bhatia (ks. Alueiden komitean varapuheenjohtaja)
vara: Simo Ristolainen
Satakunnan Eurooppanuoret
vara: Aleksi Norman
Hämeen Eurooppanuoret
Johannes Mäkilä, jauza920@gmail.com
vara: Ella Rönkkö
Tampereen Eurooppanuoret
Tommi Eskola, Tommi.Eskola@uta.fi
vara: Markus Silvennoinen
Jyväskylän Eurooppanuoret
vara: Verena Kaun
Etelä-Savon Eurooppanuoret
Lauri Tarkiainen, lauri_tarkiainen@hotmail.com
vara: Juulia Pietilä
Kymi-Karjalan Eurooppanuoret
Topi Seppälä, topi_seppala@hotmail.com
vara: Toni Helin
Pohjois-Savon Eurooppanuoret
Joonas Jokilinna, joonas.jokilinna@gmail.com
vara: Lasse Varpiola
Joensuun Euroooppanuoret
vara: Anton Sutinen
Eurooppanuoret Oulussa
Lapin Eurooppanuoret
Eveliina Heinäluoma rheinalu@ulapland.fi