Eurooppanuoret ry

Siltasaarenkatu 4, 7.krs, 00530 Helsinki

puhelin +358 44 5359400 (pääsihteeri Antti Ahonen, 31.05.2016 asti)

sähköposti toimisto@eurooppanuoret.fi

Eurooppanuoret ry:n toimisto sijaitsee Eurooppalaisen Suomen tiloissa Helsingin Hakaniemessä. Toimistolla työskentelee yhdistyksen palkattuna työntekijänä pääsihteeri, joka vastaa yhdistyksen päivittäisestä hallinnosta ja toiminnan koordinoinnista. Pääsihteerin työtä ohjaa yhdistyksessä ylintä päätäntävaltaa vuosikokousten välillä käyttävä hallitus.

Pääsihteeri (31.5.2016 asti)

Antti Ahonen, puh. +358 44 5359400
antti.ahonen@eurooppanuoret.fi

Hallitus 2016

Puheenjohtaja

Jesse Jääskeläinen, puh. +358 45 3245805
jesse.jaaskelainen@eurooppanuoret.fi

Twitter: @jessejaaskelain

Varapuheenjohtajat:

Tuomas Tikkanen
tuomas.tikkanen@eurooppanuoret.fi

Verena Kaun
verena.kaun@eurooppanuoret.fi

Simo Rissanen

Niko Ruostetsaari

Sonja Savola

Anna Hernberg

Riina Pesu

Simo Ristolainen

Jasmiini Kaasinen

Riina Bhatia

Juho Mäki-Lohiluoma

Pia Kuusela

Meiju Haapoja

 

Alueyhdistysten puheenjohtajat

Pääkaupunkiseudun Eurooppanuoret
Emma Holsti, emma.holsti@gmail.com
Turun Eurooppanuoret
Ronja Marjamaa, ronja.a.marjamaa@utu.fi
Satakunnan Eurooppanuoret
Tuomas Meriniemi, tuomas.meriniemi@gmail.com
Hämeen Eurooppanuoret
Johannes Mäkilä, jauza920@gmail.com
Tampereen Eurooppanuoret
Jutta Kannisto, kannisto.jutta.e@student.uta.fi
Etelä-Savon Eurooppanuoret
Lauri Tarkiainen, lauri_tarkiainen@hotmail.com
Kymi-Karjalan Eurooppanuoret
Topi Seppälä, topi_seppala@hotmail.com
Pohjois-Savon Eurooppanuoret
Joonas Jokilinna, joonas.jokilinna@gmail.com
Joensuun Euroooppanuoret
Tuomas Timonen, timonentuomas@windowslive.com
Jyväskylän Eurooppanuoret
Unga Europeer Raseborg
Sara Avdi, saraavdi@msn.com
Eurooppanuoret Oulussa
Annakaisa Tikkinen, annakait@paju.oulu.fi
Lapin Eurooppanuoret
Riikka Setälä, riksu.setala@gmail.com